Instagram je nejenom zábavou, ale i výdělečným nástrojem
Pojem Instagram je už nějakou tu dobu celkem zažitý. Jde o formu sociální sítě, která je založena primárně na prezentaci fotografií. Dnes už je tento projekt rozšířený na nejrůznějších mobilních platformách. Na počátku všeho to však byl systém iOS.
Projekt s původním názvem Burbn založili Kevin Systrom a Mike Krieger. Z něčeho malého vznikl po finančním příspěvku Instagram, který se v App Store objevil v roce 2010. O dva roky později to bylo také v Google Play.
Úspěch hned od začátku
Je pravdou, že tento typ sociální sítě si mezi uživateli našel spoustu obdivovatelů. Dokazuje to třeba ocenění Nejlepší mobilní aplikace v soutěži TechCorunch v roce 2011, kdy Instagram získal první místo. A podobné úspěchy následovaly. Proto také v roce 2012 oznámila společnost Facebook akvizici Instagramu. Přibližná částka byla kolem jedné miliardy dolarů.
Instagram má za sebou i nevlídná období, třeba v podání cenzury při ruských volbách v roce 2018.
Instagram, jako továrna na peníze
Instagram je jednou z neprogresivnějších sociálních sítí, která je využívána nejenom pro prezentaci rodinných fotografií a jejich sdílení s přáteli. Tento projekt přináší některým jedincům i slušné výdělky. Stačí být slavnou osobností nebo mít dobrý nápad, projekt a tvořit fotografie, jež zaujmou desítky až stovky tisíc sledujících. Čím více followerů, tím větší šance na to, že Vás osloví společnost s žádostí o reklamu. A ta je pochopitelně placená. Podobným způsobem vydělává peníze hromada známých lidí v České republice.
Když se to umí, Instagram je továrnou na peníze. A to dokazují ceny za zveřejnění jediné fotografie neboli postu s reklamním podtextem. A kolik peněz, kdo kdy dostal?
- Kylie Jenner až 1 000 000 dolarů za příspěvek.
- Cristiano Ronaldo až 750 000 dolarů za post.
- Dwayne Johnson až 650 0000 dolarů za fotografii.
Je pravdou, že Instagram jde nestále kupředu, vyvíjí se a přibývají nové internetové tváře, takže tyto cifry budou jistě brzy překonávány.
Publikováno: 23. 06. 2020
Kategorie: Technologie