Novinky filmy 2022: Nejžhavější filmové pecky, které musíte vidět!

Novinky Filmy 2022

Nejočekávanější premiéry

Letošní rok je na filmové premiéry opravdu štědrý. Fanoušci komiksů se můžou těšit na pokračování marvelovky Spider-Man s Tomem Hollandem v hlavní roli, tentokrát s podtitulem Napříč paralelními světy. Milovníci sci-fi si přijdou na své s novým Avatarem: The Way of Water od Jamese Camerona, který slibuje dechberoucí vizuální zážitek. Pro ty, co dávají přednost české tvorbě, je tu historické drama Jan Žižka od Petra Jákla s Benem Fosterem v hlavní roli. Ať už preferujete jakýkoli žánr, letos si v kinech určitě vyberete.

České filmové perly

Česká kinematografie se může pochlubit řadou výjimečných filmů, které si vysloužily uznání doma i v zahraničí. Mezi filmové perly patří například Menzelovy oscarové snímky Ostře sledované vlaky a Vesničko má středisková, jež s humorem a nadhledem líčí život v Československu. Nesmrtelnou klasikou je i komedie Juraje Herze Spalovač mrtvol s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli, která mrazivě ztvárňuje téma zneužití moci. Do zlatého fondu české kinematografie patří bezesporu i díla Věry Chytilové, jako jsou Sedmikrásky či Ovoce stromů rajských jíme, jež se vyznačují originálním stylem a kritickým pohledem na společnost. Tyto filmy a mnoho dalších dodnes oslovují diváky svou hloubkou, nadčasovostí a uměleckou hodnotou.

Dokumenty, které vás uchvátí

V záplavě filmů a seriálů se někdy snadno ztratí krása a síla dokumentárních filmů. Dokumenty nám otevírají dveře do neznámých světů, seznamují nás s inspirativními osobnostmi a vrhají světlo na důležitá témata. Ať už vás zajímá historie, věda, příroda nebo společnost, existuje nepřeberné množství dokumentů, které vás uchvátí. Ponořte se do strhujících příběhů, poznejte fascinující fakta a nechte se unést na vlně emocí. Dokumentární filmy nám připomínají sílu pravdy a důležitost kritického myšlení.

Pro fanoušky sci-fi a fantasy

Pro fanoušky sci-fi a fantasy je tenhle rok plný lákadel. Čekají nás premiéry dlouho očekávaných filmů, seriálů i her. Na stříbrném plátně se můžeme těšit na pokračování vesmírné ságy, adaptaci kultovní fantasy série i na originální příběhy z dalekých světů. Televizní obrazovky pak opanují hrdinové komiksů, nadpřirozené bytosti i cestovatelé časem. A herní svět? Ten slibuje epické bitvy, napínavé příběhy i možnost prožít vlastní dobrodružství v neprobádaných končinách. Ať už dáváte přednost knihám, filmům, seriálům nebo hrám, nuda vám letos rozhodně nehrozí.

Tipy na rodinné večery

Společné večeře jsou skvělou příležitostí, jak utužit rodinné vazby a užít si jeden druhého po náročném dni. Zapojte do vaření i děti, i když jen s drobnými úkoly. Připravte si společně stůl a užijte si společné chvíle. Plánujte večeře dopředu a zapojte do výběru jídel všechny členy rodiny. Zkuste jednou týdně tématické večeře, například italské, mexické nebo asijské. Při večeři si povídejte o svém dni, o tom, co se vám povedlo, co vás potěšilo, ale i o starostech. Mobilní telefony a televizi nechte vypnuté, ať si vzájemně věnujete plnou pozornost.

Festivalové hity roku 2022

Lo

Streamovací novinky, které stojí za to

Tento týden se na streamovacích platformách urodilo pro fanoušky filmů a seriálů hned několik lákadel. Netflix láká na třetí řadu oblíbeného seriálu "Sex Education", která slibuje další dávku vtipných a upřímných příběhů o dospívání. Milovníci napětí by si neměli nechat ujít nový thriller "The Guilty" s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli. Pokud dáváte přednost dokumentům, HBO Max přichází s fascinujícím pohledem do zákulisí natáčení filmu "Přátelé: Zase spolu". A pro ty nejmenší má Disney+ připravenou novou animovanou pohádku "Luca", která se odehrává v malebném italském přímořském městečku. Ať už si vyberete cokoli, přejeme příjemnou zábavu!

Publikováno: 01. 06. 2024

Kategorie: Novinky

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: novinky filmy 2022 | nové filmy roku 2022