Olomoucký region hýří novinkami!

Události V Regionech Olomouc

Dopravní nehoda u Prostějova

Včera odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě na silnici I/46 u Prostějova. Srazily se zde dva osobní automobily, přičemž jeden z nich skončil mimo vozovku. Na místo nehody okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči museli vyprostit zraněné osoby z havarovaných vozidel. Zdravotnická záchranná služba o ošetřila a převezla do prostějovské nemocnice. Silnice I/46 byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena. Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy. Příčiny a okolnosti nehody jsou v šetření.

Nová cyklostezka v Olomouci

Olomouc, město známé svou cyklistickou infrastrukturou, se může pochlubit novým přírůstkem. Nová cyklostezka, která byla nedávno otevřena, propojuje centrum města s městskou částí Hodolany. Trasa dlouhá 2 kilometry vede podél řeky Moravy a nabízí krásné výhledy na historické centrum. Cyklostezka je určena pro všechny věkové kategorie a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Povrch tvoří asfaltový koberec, který umožňuje pohodlnou jízdu na kole i na bruslích. O bezpečnost se starají nové veřejné osvětlení a kamerový systém. Stavba cyklostezky je součástí projektu rozvoje cyklistické dopravy v Olomouci, který má za cíl motivovat obyvatele k využívání ekologických forem dopravy.

Festival chutí na hradě Bouzov

Na malebném hradě Bouzov se o víkendu konal již tradiční Festival chutí. Návštěvníci si mohli pochutnat na specialitách z regionální i mezinárodní kuchyně a užít si bohatý doprovodný program. Pro děti byly připraveny zábavné hry a soutěže. Kromě ochutnávek jídel a nápojů si návštěvníci mohli nakoupit i na jarmarku s řemeslnými výrobky. Festival chutí na hradě Bouzov je skvělou příležitostí, jak spojit gurmánský zážitek s poznáváním historie a krás české krajiny.

Rekonstrukce nádraží v Šumperku

Šumperské nádraží prochází v posledních letech významnou rekonstrukcí. Cílem projektu je modernizace budovy a nástupišť, zlepšení přístupnosti pro osoby se sníženou pohyblivostí a zvýšení komfortu cestujících. Rekonstrukce zahrnuje opravu fasády, střechy a vnitřních prostor, instalaci eskalátorů a výtahů, a také vybudování nového informačního systému. Součástí projektu je i úprava kolejiště a nástupišť, která umožní bezbariérový přístup k vlakům. Rekonstrukce nádraží v Šumperku je rozdělena do několika etap a po jejím dokončení se cestující mohou těšit na moderní a komfortní zázemí.

Výstava obrazů v Přerově

V Přerově se chystá výstava obrazů, která nadchne milovníky umění. Výstava představí díla známých i méně známých umělců z regionu. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou škálu stylů a technik, od klasické malby až po moderní abstrakci.

Výstava se koná v městské galerii a potrvá do konce měsíce. Otevřeno je denně kromě pondělí. Vstup je zdarma.

Úspěch olomouckých hokejistů

Olomoučtí hokejisté si v posledním utkání připsali cenné vítězství. Kohoni před domácím publikem porazili silný tým z Hradce Králové a potvrdili tak vzrůstající formu. Od začátku utkání byli aktivnějším týmem a soupeře přehrávali zejména v útočném pásmu. Skvělý výkon podal brankář Jan Marek, který byl oporou svého týmu. Vítězství Hanáků potěšilo zaplněné tribuny a dodalo mužstvu potřebné sebevědomí do dalších bojů.

Nová knihovna v Jeseníku

Jeseník se může pochlubit zbrusu novou knihovnou! Moderní prostory v centru města lákají k posezení s knihou, ale i k setkávání. Najdete tu bohatý výběr knih pro malé i velké čtenáře, počítače s internetem a příjemnou kavárnu. Knihovna nabízí také řadu akcí pro veřejnost, jako jsou autorská čtení, besedy a workshopy. Nová knihovna se stala oblíbeným místem setkávání a kulturním centrem Jesenicka.

Počasí v Olomouckém kraji

V