Amazon.com je asi nejznámější internetový obchod světa

Amazon.com, přesně tak se nazývá jeden z největších zasilatelských obchodních řetězců na světě. Jeho zakladatelem je slavný Jeff Bezos patřící mezi nejbohatší lidi planety. Historie tohoto celosvětově známého obchodu se začala psát v roce 1994. Z původně obyčejného knihkupectví se později stal Amazon.com, jehož sortiment se za celou dobu působnosti hodně rozrostl.

Společnost Amazon.com, Inc.

Tato dnes již nadnárodní technologická společnost se sídlem v Seattlu byla pojmenována podle řeky Amazonky. Tato firma je vlastníkem internetového obchodu Amazon.com a kromě jiného se zaměřuje na mnoho jiných oblastí. Od e-commerce, přes digital streaming, až po cloud computing a umělou inteligenci.

Obchod Amazon.com se v podání této společnosti, respektive Jeffa Bezose rozrostl do neuvěřitelných rozměrů. Prodej knih se rozšířil také o nábytek, software, videohry, elektroniku, potraviny, šperky a mnohé další. Velký rozmach Amazon.com dokazuje například rok 2015, ve kterém tento internetový obchod dokonce překonal známé obchodní řetězce Walmark.

Amazon v České republice

Společnost Amazon.com, Inc však není jen záležitostí Spojených států amerických. V roce 2009 začalo otevírání evropských poboček a doručování zboží do České republiky. Od roku 2015 je v Česku jeden z obřích skladů tohoto internetového obchodu. Amazon se v tomto směru odlišuje svým celkem specifickým pracovním procesem, náplní, časovými dobami a podmínkami prémií. Za některé z těchto činností byl však světově kritizován. I přesto mnozí lidé touží pracovat pro Amazon.

O tom, že tato společnost posouvá svůj e-shop neustále kupředu není žádných pochyb. Třeba již od roku 2013 je testováno doručování zboží prostřednictvím dronů. A je to spousta dalších novodobých vychytávek, s nimiž se Amazon.com pojí. Třeba v podání chytrých domácností. Amazon je zkrátka gigantem, jehož nadvláda nad ostatními firmami pravděpodobně jenom tak neskončí. A je pravdou, že Jeffa Bezose nezastavili ani zkušení hackeři, když se pokusili skrze sociální sítě dostat do jeho mobilního telefonu. Příběh Amazon pokračuje směle a nerušeně dál.

Publikováno: 25. 06. 2020

Kategorie: Technologie

Autor: arnostlustig

Tagy: Amazon | Amazon.com | Jeff Bezos | obchod Amazon