ČSOB stavební spořitelna: Vše, co potřebujete vědět

Čsob Stavební Spořitelna

Co je ČSOB Stavební spořitelna?

ČSOB Stavební spořitelna je spolehlivým partnerem pro vaše financování bydlení již od roku 1993. Jsme součástí silné finanční skupiny ČSOB a můžeme se pochlubit více než 2,5 miliony spokojených klientů. Nabízíme širokou škálu produktů a služeb, které vám pomohou zrealizovat vaše sny o vlastním bydlení. Ať už stavíte, rekonstruujete nebo jen sháníte výhodnější hypotéku, u nás najdete řešení na míru.

S naším stavebním spořením spoříte a zároveň si budujete nárok na výhodný úvěr ze stavebního spoření. Ten můžete využít na cokoliv, co souvisí s bydlením, a to bez zajištění další nemovitostí. Kromě toho nabízíme i klasické hypotéky s atraktivními úrokovými sazbami a individuálním přístupem.

Naši zkušení poradci vám rádi pomohou s výběrem nejvhodnějšího produktu a zodpoví všechny vaše dotazy. Kontaktujte nás online, telefonicky nebo navštivte jednu z našich poboček po celé České republice. S ČSOB Stavební spořitelnou máte jistotu, že vaše peníze jsou v dobrých rukou a vaše sny o bydlení se stanou realitou.

Výhody stavebního spoření

Stavební spoření od ČSOB stavební spořitelny je oblíbeným nástrojem pro financování bydlení v České republice. Mezi jeho hlavní benefity patří státní podpora, která vám ročně přispěje až 2 000 Kč k vašim úsporám. To je skvělý způsob, jak si zhodnotit vaše peníze a zároveň se přiblížit vysněnému bydlení. Další výhodou je možnost získat výhodný úvěr ze stavebního spoření, který má pevně danou úrokovou sazbu po celou dobu splácení. To vám dává jistotu, že vás splátky nezaskočí ani v případě, že se úrokové sazby na trhu budou zvyšovat. ČSOB stavební spořitelna nabízí různé tarify stavebního spoření, které si můžete přizpůsobit vašim individuálním potřebám a finančním možnostem. Ať už chcete spořit na rekonstrukci, koupi bytu nebo stavbu domu, ČSOB stavební spořitelna vám s tím pomůže.

Srovnání stavebních spořitelen
Vlastnost ČSOB Stavební spořitelna Konkurenční spořitelna A
Úroková sazba z vkladu 1.5 % 1.7 %
Poplatek za sjednání 1 % z cílové částky, max. 5 000 Kč Zdarma

Typy spořicích programů

ČSOB Stavební spořitelna nabízí různé typy spořicích programů, které se liší výší úročení, délkou spoření a dalšími parametry. Můžete si tak vybrat program, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finančním možnostem. Pro ty, kteří chtějí spořit dlouhodobě a získat státní podporu, je tu klasické stavební spoření. Pokud preferujete flexibilnější spoření bez státní podpory, můžete využít spořicí účet. Pro zhodnocení většího obnosu peněz je tu termínovaný vklad s fixní úrokovou sazbou. Nevíte si rady s výběrem? Obraťte se na ČSOB Stavební spořitelnu. Připraveni jsou pro vás vyškolení poradci, kteří vám pomohou s výběrem nejvhodnějšího spořicího programu.

čsob stavební spořitelna

ČSOB Stavební spořitelna? Pro mne jasná volba, když jsem si plnil sen o vlastním bydlení.

Eliška Dvořáková

Úrokové sazby a poplatky

Českomoravská stavební spořitelna, zkráceně ČMSS, známější pod obchodní značkou ČSOB Stavební spořitelna, nabízí několik tarifů stavebního spoření s různými parametry. Aktuální úrokové sazby se liší podle zvoleného tarifu a výše cílové částky. Vždy je důležité si ověřit aktuální sazby na webových stránkách ČSOB Stavební spořitelny nebo se informovat přímo na pobočce. Kromě úrokových sazeb si ČSOB Stavební spořitelna účtuje i některé poplatky. Mezi nejběžnější patří poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření, poplatek za vedení účtu stavebního spoření a poplatek za poskytnutí úvěru ze stavebního spoření. Výše poplatků se může lišit v závislosti na zvoleném tarifu a dalších podmínkách. Před uzavřením smlouvy o stavebním spoření je vždy vhodné si pečlivě prostudovat podmínky daného tarifu, včetně úrokových sazeb a poplatků.

Státní podpora a daňové výhody

ČSOB Stavební spořitelna nabízí produkty, které jsou spojeny s atraktivní státní podporou a daňovými výhodami. Jednou z hlavních výhod stavebního spoření je státní podpora, která představuje určitou formu odměny za vaše spoření. Výše státní podpory se odvíjí od výše vašich ročních vkladů a v roce 2023 činí 10 % z ročně naspořené částky, maximálně však z částky 20 000 Kč. To znamená, že maximální možná státní podpora, kterou můžete za rok 2023 získat, je 2 000 Kč. Kromě státní podpory můžete u stavebního spoření využít i daňové výhody. Pokud si sjednáte úvěr ze stavebního spoření, můžete si úroky z něj odečíst od základu daně z příjmů. Tato možnost se vztahuje na úroky zaplacené až do výše 300 000 Kč ročně. Pro detailní informace o aktuálních podmínkách státní podpory a daňových výhod se obraťte na ČSOB Stavební spořitelnu.

Získání úvěru na bydlení

ČSOB Stavební spořitelna nabízí širokou škálu úvěrů na bydlení, které vám pomohou zrealizovat vaše sny o vlastním domově. Ať už stavíte, rekonstruujete nebo refinancujete stávající hypotéku, ČSOB Stavební spořitelna má pro vás řešení.

čsob stavební spořitelna

Základem nabídky je úvěr ze stavebního spoření, který je ideální pro ty, kteří chtějí mít jistotu pevné úrokové sazby po celou dobu splácení. Pro ty, kteří preferují flexibilnější řešení, je tu hypoteční úvěr od ČSOB. S ním získáte možnost volby fixace úrokové sazby a dalších parametrů úvěru.

Než se rozhodnete pro konkrétní typ úvěru, je důležité si porovnat všechny dostupné možnosti a zvolit tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finanční situaci. Na webových stránkách ČSOB Stavební spořitelny najdete přehledné srovnání produktů a užitečné kalkulačky, které vám pomohou s výběrem. Samozřejmostí je i možnost sjednat si schůzku s hypotečním specialistou, který vám poskytne odborné poradenství a pomůže s vyřízením všech formalit.

Nezapomeňte, že kromě úvěru na bydlení nabízí ČSOB Stavební spořitelna i další produkty a služby, které vám usnadní cestu k vysněnému bydlení. Patří mezi ně například pojištění nemovitosti, úrazové pojištění a další.

Podmínky pro získání úvěru

Žádost o úvěr u ČSOB Stavební spořitelny může podat osoba starší 18 let s trvalým pobytem v České republice. Důležitým faktorem je dobrá bonita žadatele, která se posuzuje na základě příjmů, výdajů a stávajícího zadlužení. ČSOB Stavební spořitelna nabízí různé typy úvěrů, jako jsou úvěry ze stavebního spoření a hypoteční úvěry. Pro každý typ úvěru platí specifické podmínky.

U úvěru ze stavebního spoření je nutné mít naspořenou určitou část cílové částky a splnit podmínky dané smlouvou o stavebním spoření. Hypoteční úvěry se poskytují na bydlení a vyžadují zástavu nemovitosti. Výše úvěru a úroková sazba se odvíjí od individuálního posouzení bonity klienta a parametrů úvěru.

Kromě výše zmíněných podmínek je nutné doložit také dokumenty prokazující totožnost, příjem a účel úvěru. ČSOB Stavební spořitelna klade důraz na zodpovědné úvěrování a vždy se snaží najít nejvhodnější řešení pro klienta.

Rekonstrukce a modernizace bydlení

Sníte o moderní kuchyni, nové koupelně nebo potřebujete zrekonstruovat celý byt? S Českomoravskou stavební spořitelnou (ČMSS) si můžete svůj sen o lepším bydlení splnit. ČMSS nabízí širokou škálu produktů stavebního spoření a úvěrů, které jsou určeny právě na rekonstrukce a modernizace bydlení. Stavební spoření je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí na rekonstrukci postupně našetřit a získat státní podporu. Pro ty, kteří potřebují financovat rekonstrukci ihned, nabízí ČMSS výhodné úvěry s nízkými úroky a možností flexibilního splácení. S ČMSS máte jistotu, že získáte finanční prostředky na míru vašim potřebám a srozumitelnými podmínkami. Nezáleží na tom, zda plánujete menší rekonstrukci nebo rozsáhlou modernizaci, ČMSS vám pomůže zrealizovat vaše představy o ideálním bydlení. Více informací o produktech ČMSS pro rekonstrukce a modernizace bydlení najdete na webových stránkách ČMSS nebo na kterékoli pobočce.

čsob stavební spořitelna

Spoření pro mladé a rodiny

ČSOB Stavební spořitelna myslí i na ty nejmenší a nabízí jim výhodné spoření s názvem Kamarád. Děti si tak můžou spořit na své sny, ať už je to nová hračka, kolo nebo třeba dovolená s rodinou. Spoření Kamarád je flexibilní a rodiče můžou kdykoli měnit výši vkladu nebo spoření vybrat. Navíc je tu státní podpora až 2 000 Kč ročně, která dětem pomůže naspořit ještě rychleji.

Pro rodiny s dětmi je tu pak ČSOB Stavební spoření s bonusem pro mladé. To nabízí zvýhodněné úročení a další benefity, které pomůžou k rychlejšímu splnění snu o vlastním bydlení. S ČSOB Stavebním spořením můžou rodiče spořit pro své děti na budoucnost, ať už je to první bydlení, studium nebo cokoli jiného.

Obě varianty spoření jsou výhodné a bezpečné, jelikož jsou úspory ze stavebního spoření ze zákona pojištěny. Navíc je ČSOB Stavební spořitelna stabilní a důvěryhodná instituce s dlouholetou tradicí na českém trhu.

Online služby a mobilní aplikace

V dnešní době chytrých telefonů a rychlého internetu je samozřejmostí, že i finanční instituce drží krok s dobou. ČSOB Stavební spořitelna a ČSOB banka to moc dobře vědí a svým klientům nabízí širokou škálu online služeb a mobilních aplikací. Díky nim máte své finance pod kontrolou kdykoli a odkudkoli. Online bankovnictví ČSOB vám umožní spravovat váš účet, sledovat platby, sjednávat produkty a mnoho dalšího. Pro ještě pohodlnější správu financí si stáhněte mobilní aplikaci ČSOB Smartbanking. S ní máte vše na dosah ruky – platby, přehled účtů, sjednání produktů a spoustu užitečných funkcí. Ať už potřebujete zkontrolovat zůstatek na svém stavebním spoření, poslat peníze z dovolené nebo si sjednat hypotéku, s online službami a mobilními aplikacemi ČSOB to zvládnete snadno a rychle.

Kontakt a pobočky ČSOB

Pro všechny vaše dotazy, požadavky nebo konzultace ohledně stavebního spoření či úvěru od ČSOB Stavební spořitelny je vám k dispozici hned několik komunikačních kanálů. Kontaktovat nás můžete telefonicky na zákaznické lince, kde vám operátoři rádi pomohou s vašimi dotazy. Pro ty, kteří preferují písemnou formu komunikace, je tu emailová adresa, kam můžete směřovat své dotazy. Samozřejmostí je i možnost navštívit některou z našich poboček ČSOB Stavební spořitelny, které jsou rozmístěny po celé České republice. Na pobočce se vám budou věnovat zkušení poradci, kteří vám pomohou s výběrem nejvhodnějšího produktu a zodpoví všechny vaše dotazy. Adresy a otevírací doby jednotlivých poboček naleznete na webových stránkách ČSOB Stavební spořitelny.

čsob stavební spořitelna

Recenze a zkušenosti klientů

Klienti ČSOB Stavební spořitelny oceňují zejména širokou škálu produktů a služeb, které jim umožňují flexibilně financovat jejich bytové potřeby. Často zmiňovanou výhodou je i přehledný online systém, který umožňuje snadnou správu spoření a úvěrů.

Mnoho klientů si pochvaluje vstřícnost a profesionalitu zaměstnanců na pobočkách i na klientské lince. Pozitivně je hodnocena i rychlost vyřízení žádostí a dostupnost informací.

Někteří klienti by uvítali nižší poplatky za vedení účtu a sjednání úvěru. Objevují se i názory, že by si ČSOB Stavební spořitelna mohla vzít příklad z konkurence a nabídnout atraktivnější úrokové sazby u spoření.

Celkově lze říci, že ČSOB Stavební spořitelna je vnímána jako spolehlivý a stabilní partner pro financování bydlení. Svědčí o tom i řada pozitivních recenzí a zkušeností klientů.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: finance

Autor: arnostlustig

Tagy: čsob stavební spořitelna