Bezpečný vyhledávač DuckDuckGo.com

Výsledky vyhledávání DuckDuckGo shromažďovaly obsah z více než 400 zdrojů, včetně Yahoo! Search BOSS, Wolfram Alpha, Bing a jeho webového prolézacího modulu DuckDuckBot. Použije také údaje z webů crowdsourcingu (včetně Wikipedie) a vyplní je do informačního pole v horní části stránky, aby se krátce představil tématu a zobrazil další související témata.

DuckDuckGo je vyhledávač umístěný jako „první uvedení soukromí“. Z tohoto důvodu nebude ukládat IP adresu uživatele, zaznamenávat informace o uživateli a nastavovat ji pouze v případě, že uživatel požaduje uložení cookies na klienta. Gabriel Weinberg, zakladatel společnosti DuckDuckGo, zdůraznil: „Naše politika ochrany osobních údajů nemá ve výchozím nastavení shromažďovat a sdílet osobní informace uživatelů.“ Budou však zaznamenávat klíčová slova zadaná uživateli.

S cílem zlepšit kvalitu výsledků svých vyhledávačů Weinberg odstranil některé weby, o nichž se domníval, že jsou farmami s obsahem, včetně EHow, které najímaly autory na volné noze, aby psali více než 4 000 článků denně. Weinberger je označuje jako „nekvalitní obsah generovaný pro lepší hodnocení v adresáři vyhledávače Google“. Kromě toho bude DuckDuckGo také filtrovat stránky obsahující mnoho reklam.

Okamžitá odpověď je kromě výsledků indexovaného vyhledávání zobrazuje DuckDuckGo v horní části stránky také „odpovědi v reálném čase“ související s klíčovými slovy. Obsah okamžité odpovědi pochází z aplikačního programového rozhraní třetí strany nebo ze zdroje statických dat. Důvodem, proč se okamžité odpovědi nazývají také „zeroclickinfo“, je to, že jejich účelem je přímo vrátit odpovědi, které potřebují, uživatelům, spíše než poskytnout řadu souvisejících webových stránek, které mohou obsahovat odpovědi, na které mohou uživatelé kliknout. Od července 2019 je k dispozici 1 236 typů okamžitých odpovědí.

Zdrojový kód okamžité odpovědi je otevřený a je hostován na GitHubu, takže ho může kdokoli udržovat a upravovat.

TOP Anonymní služba v srpnu roku 2010 společnost DuckDuckGo představila anonymní vyhledávací službu, ke které lze přistupovat pouze prostřednictvím sítě Tor, a otevřela vyhrazený výstupní uzel, který je preferovaným uzlem pro přístup k DuckDuckGo přes Tor. To umožňuje směrování provozu do cíle po průchodu řadou šifrovaných relé, což zajišťuje anonymitu uživatele. Weinberg upozornil: „Myslím, že je to v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Pokud používáte Tor k vyhledávání na internetu pomocí DDG, můžete si vychutnat šifrované vyhledávací služby typu end-to-end. Navíc, pokud Na naší zašifrované domovské stránce bude vaše vyhledávací aktivita také šifrována od začátku do konce“.

Hlasové vyhledávání? Ano - Služba DuckDuckGo zavedla službu hlasového vyhledávání v roce 2011, ale pouze uživatelé, kteří nainstalovali příslušná rozšíření do prohlížeče Google Chrome, ji mohou použít.

Bangs? DuckDuckGo má řadu klíčových slov „! Bang“, která uživatelům umožňují přejít z DuckDuckGo na konkrétní webovou stránku třetí strany k vyhledávání, formát je „! “ nebo“ (k dispozici v poloviční šířce nebo plné šířce), například „! G wikipedia“ znamená skočit z DuckDuckGo na Google a požádat je, aby hledali klíčové slovo „wikipedia“. Od dubna 2019 má DuckDuckGo celkem 12 345 klíčových slov pro uživatele, kteří mohou přejít na různé weby a hledat je. V prosinci 2018 bylo odstraněno celkem asi 2 000 klíčových slov, z nichž některá byla odstraněna z důvodu uzavření webové stránky, a jiná byla odstraněna kvůli problémům se zodpovědností (jako jsou odkazy na pirátské webové stránky pro sdílení).

DuckDuckGo nebude ukládat a synchronizovat preference uživatele pomocí účtu, naopak k synchronizaci použije heslo odpovídající určitému nastavení. Uživatel může načíst nastavení určitého zařízení zadáním hesla na jiném zařízení.

Obchodní model firmy DuckDuckGo vydělává příjmy zobrazováním reklam z vyhledávací sítě Yahoo-Bing a spoluprací s Amazon a eBay. Historie se píše v únoru 2008, Gabriel Weinberg zahájil DuckDuckGo v Valley Forge, Pennsylvania. Weinberger je průmyslník, kdysi založil síť sociálních sítí Names Database, ale nyní je uzavřen. Výdaje společnosti DuckDuckGo v době jejího vytvoření byly plně hrazeny společností Weinberger osobně a nyní se na sdílení nákladů používají některé příjmy z reklamy na webové stránce, ale uživatelé se také mohou rozhodnout přestat zobrazovat reklamy.

Publikováno: 20. 04. 2020

Kategorie: Technologie

Autor: info@mbusiness.cz