Formule 1: Rok 2020 bude klíčový pro všechny

Šéf F1 Chase Carey očekává, že sezónu skončí nejméně 16 závodů ročně po krizi s virem Corona, ale existují potíže s umožněním F1 dělat to, co dělá národní vláda, as jakými omezeními. Jak to tedy funguje? BBC Sport mluví s zasvěcenci, aby byli svědky nadcházející sezóny F1 a F1 plánuje zahájit sezónu v Rakousku po zrušení francouzského GP
Časová osa: Jak koronaviry ovlivňují sport Ferrari žije z odmítnutí rozpočtu - McLaren Jak začíná sezóna? Plán rozhodně není solidní, protože zdravotní podmínky ve světě se neustále mění. V souladu se současnou cestou, kdy mnoho evropských zemí chce zůstat za infekcí koronaviry, F1 má podrobné plány pro několik zápasových turnajů v Evropě, které začnou v létě a obrátí se na východ, než sezóna skončí na Středním východě. V prosinci.

Je snadné říct; Není snadné to udělat. Plány pro Evropu - kde Monako oznámilo, že letos nebude konkurovat - jsou alespoň lehké, alespoň na začátku. Carey oznámil svůj záměr zahájit sezónu v Rakousku ve dnech 3. – 5. Července. Druhý zápas v Rakousku 12. července a dva zápasy v Silverstone 19. a 26. července musí být teprve oznámeny.

Všechny čtyři tyto akce se konají za zavřenými dveřmi - takže neexistují žádní placení diváci a firemní hosté - a F1 jedná s úřady každé země, aby zjistila, jak ji bezpečně doručit lidem, kteří ji potřebují k provozu. Měli by úředníci F1 před cestou testovat na koronavirus? Je to velmi možné Poté se může příští závod konat ve Španělsku, Maďarsku nebo Francii nebo si vybrat podle toho, kde je každá země ve fázi obnovy virů.

Skutečnost, že rozhovory o závodě na dálnici Paul Ricard pokračují letos v létě, nevyloučila oznámení francouzských Nunes v pondělí - nebude to francouzská Grand Prix. Kalendář má navíc dvě z nejstarších zápasů: Velkou cenu Belgie a Itálie. Lázně vypadají uvolněně. Belgie prodloužila zákaz hromadných shromáždění do konce srpna, což znamená, že závod by se měl konat v září, což mu dává velmi malé povětrnostní okno, aby udržovalo Ardeny v horách - a řešilo logistické problémy pro ostatní. Tuto sezónu

Oživení nizozemské Grand Prix v Sandportu pro letošní první vlnu Maxe Verstappena-Media, první od roku 1985, je velmi pochybné, protože byla rozšířena masivní omezení sběru v zemi.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Sport

Autor: info@mbusiness.cz