Google vyhledávač je nepoužívanější na světě

Vyhledávač Google patří k těm nejpoužívanějším na celém světě. O tom jistě není žádných pochyb. Každý, kdo někdy něco hledal na internetu, jistě jej využil. A to i v případě, že dává přednost například české známé odnoži zvané Seznam.cz.

Vyhledávač Google byl spuštěn v roce 1997

Za tvorbou vyhledávače Google stojí dvě osoby. Jsou jimi Larry Page a Sergey Brin, kteří tento projekt začali tvořit v rámci svých studií na Stanfordově univerzitě. Jejich velice důmyslný algoritmus ohodnocoval webové stránky natolik dobře, že vyhledávací výsledky předčily očekávání i v porovnání s konkurencí. Toto ohodnocování je známé jako PageRank.

Ať už šlo o vyhledávání slova nebo víceslovné ráze, Google se svou architekturou začal slavit patřičný úspěch. K jeho oficiálnímu spuštění došlo 15. září 1997.

Vyhledávání s příslušnými operátory

Vyhledávač Google je v dnešní době naprostým gigantem, za kterým stojí nejenom obří finanční kapitál, ale především obrovská datacentra zpracovávající příslušné dotazy vyhledávání. Právě propracovanost algoritmu je příslibem rychlých a přesných výsledků. Google vyhledávač navíc umožňuje používat nejrůznější operátory, s nimiž najdete přesně to, co hledáte.

  • OR – značí nebo
  • NOT – konkrétní slovo nebude součástí vyhledávání
  • AND – klasické „a“
  • Uvozovky – najde přesné znění výrazu

Další služby Google

Google vyhledávač byl ve své podstatě odrazovým můstkem, na který se začaly nabalovat ostatní služby stejnojmenné společnosti. Ty se týkají nejenom počítačů, ale také mobilních zařízení. Jmenovat lze například email s názvem Gmail, internetový prohlížeč Google Chrome, mapy, překladač, webové uložiště Disk Google známé pod zkratkou gDisk, vyhledávání obrázků, předmětů v obchodech, ale také Zprávy Google a mnohé jiné.

Vyhledávač Google je zkrátka něčím, co Vám umožní pracovat s internetem rychle, pohodlně, jednoduše a efektivně. Přesné výsledky vyhledávání jsou toho jasným důkazem. Není se proto čemu divit, že se Google za dobu své působnosti stal jednou z nejcennějších značek světa. Symbolem, který k současnému internetu jednoznačně patří a je předpokladem, že ještě hodně dlouho patřit bude.

Publikováno: 20. 06. 2020

Kategorie: Technologie

Autor: arnostlustig

Tagy: Google | Google vyhledávač | Larry Page | Sergey Brin | vyhledávač