Mobilní bankovnictví mnohdy předčí to internetové

Mobilní bankovnictví dnes bereme jako naprostou samozřejmost. A mnozí z nás jej využívat daleko více než internetové bankovnictví. Stačí k tomu ostatně jen chytrý mobilní telefon a své účty můžete ovládat a řídit odkudkoliv.

Není se čemu divit, protože mobilní bankovnictví za dobu své existence ušlo už pořádný kus cesty. Poprvé s ním přišla Fio banka. To bylo v květnu roku 2011. Jen základní operace byly postupně rozšiřovány a s každým přibývajícím rokem se tento způsob ovládání účtu a finančních produktů stával komfortnější a flexibilnější.

Mobilní bankovnictví a jeho standard

Každá banka má pochopitelně svou vlastní mobilní aplikaci pro spravování účtů. Většina z nich nabízí standardní služby, popřípadě některé rozšířené. V tomto směru se však jednotlivé bankovní instituce vždy dohánění a zároveň předhánějí.

Pohodlná obsluha všech typů účtů je naprostou samozřejmostí. Kromě toho vám mobilní bankovnictví umožní provádět domácí i zahraniční platby, včetně zadání a spravování trvalých příkazů, SIPO a inkasa. Dnes jsou běžné třeba „okamžité platby“, včetně plateb mobilních. Váš mobilní telefon tak plnohodnotně nahradí platební kartu.

Ve výčtu dalších funkcí by šlo samozřejmě pokračovat.

  • QR platby
  • Přikládání příloh k transakcím
  • Widgety na pracovní plochu telefonu
  • Rychlé vyhledávání v transakcích
  • Možnost založení dalších účtů přímo z mobilu

Mobilní banka sází na profesionální zabezpečení

Vzhledem k tomu, že skrze mobilní bankovnictví operujete se vlastními penězi, je při vývoji těchto aplikací kladen velký důraz na bezpečnost. A ta je neustále posouvána kupředu. Do aplikace se tak můžete nejenom jménem a heslem. Využít k tomu můžete také otisk prstu nebo skenování obličeje.

Rozvoj mobilního bankovnictví nezastavily ani žádné finanční krize. Lidé zkrátka chtějí bleskový přístup ke svým financím a mnohdy přechází se správou účtů z počítače na mobilní telefon. Vždy skrze mobilní banku můžete provést opravdu cokoliv. Nepřijdete o notifikace, zakládání virtuálních účtů ani možnost propojení s více bankami. K jejich správě vám pak postačí pouze jediná aplikace.

Publikováno: 14. 06. 2020

Kategorie: Finance

Autor: arnostlustig

Tagy: Apple Pay | Google Pay | mobilní banka | mobilní bankovnictví