Refinancování úvěrů a hypoték má svůj smysl

V dnešní době vlastní půjčku, hypotéku nebo jinou formu úvěru téměř každý občan. Ne všichni ale máme to štěstí, že jde o finanční produkt spojený s dobrými splátkovými podmínkami. Doba jde neustále dopředu, a to platí i pro úvěrový segment. Za několik měsíců tak Vaše dlouhodobá půjčka nemusí být natolik výhodná, jako tomu bylo dříve. Proto existuje refinancování

Ve své podstatě jde o nahrazení starého finančního závazku závazkem novým.

Výhody refinancování půjček

Pokud se rozhodnete pro refinancování, oceníte bezpochyby možnost získat novou měsíční splátku. Ta bude spojena s výhodnější úrokovou sazbou, která je obvykle nižší než ta původní. Spousta poskytovatelů úvěrů a hypoték při dostatečné bonitě klienta nabízí i peníze navíc. To může přijít také vhod.

Refinancování Vám dává možnost, nastavit si nový úvěr dle aktuálních potřeb. To se týká třeba rozložení splátek na delší období, díky čemuž snížíte velikost měsíční splátky. V jejím případě můžete rozhodovat o tom, kdy bude docházet k pravidelné úhradě. Někomu bude vyhovovat začátek měsíce, jinému zase konec.

V rámci refinancování toho na Vás čeká více než dost.

  • Oprostíte se od nesmyslných poplatků.
  • Můžete získat řadu bonusů navíc.
  • Díky ověřené bonitě se vyhnete složitému papírování.
  • Využít lze i v období hospodářské krize.

Změna půjčky se musí vyplatit

Výše uvedené řádky prozrazují, že možnost nahradit úvěr novou půjčkou bezpochyby stojí za zvážení. Ano, je tomu tak, avšak za předpokladu, že si pohlídáte několik důležitých věcí. Při refinancování dochází v podstatě k úhradě starého dluhu. Právě v tomto kroku si dávejte pozor na to, zda nejsou s tímto úkonem spojeny nějaké sankční poplatky. Pak by se celý proces jednoduše nemusel vyplatit.

Dále také dobře počítejte. Nižší měsíční splátky s delší dobou splatnosti nemusí být vždy výhodou, protože ve výsledku přeplatíte více peněz. Hodně vypovídajícím údajem se Vám v tomto směru stane roční procentuální sazba nákladů označovaná zkratkou RPSN. Díky tomu budete vědět, kolik vlastně ve výsledku přeplatíte.

Publikováno: 18. 06. 2020

Kategorie: finance

Autor: arnostlustig

Tagy: hypotéka | půjčka | refinancování | úvěr